Svadobné topánky – módne a pohodlné

Svadobné topánky sú nevestami často zatlačované do pozadia, pretože výber šiat sa zdá byť dôležitejší a topánky pod dlhou róbou aj tak nie sú vidieť. Rozhodnutie o topánkach, v ktorých ideme k oltáru a potom pretancujeme noc, má však veľký dopad na našu pohodu a pohodlie v tento výnimočný deň.

 

Svadobné topánky – ako si vybrať?

 

Čo je potrebné vziať do úvahy pri výbere svadobných topánok? A čo je najdôležitejšie, mali by byť doplnkom celej svadobnej úpravy, zodpovedať jeho ostatným častiam. Musia ladiť so svadobnými šatami, ale tiež s povahou akcie. Kovbojky nebudeme nosiť k elegantným a sofistikovaným šatám, ale k štylizácii svadby vo vidieckom štýle. Druhým dôležitým aspektom pri výbere svadobných topánok je jednoducho pohodlie. Časy, kedy ženy celú svadbu pretrpeli v okúzľujúcich, ale nepohodlných topánkach, sú preč. Pre dnešné nevesty je pohodlie veľmi dôležité, preto sa často dokonca rozhodnú behom párty prezuť.

 

Trendy v svadobných topánkach

 

Pred niekoľkými rokmi boli biele lodičky s nízkymi podpätkami svadobnou klasikou. Dnes, ak ide o módne svadobné topánky, neexistujú žiadne pevné pravidlá. V skutočnosti veľa záleží na povahe svadby, teda či sa bude konať v uvoľnenej rodinnej atmosfére alebo v elegantnom a vznešenom štýle. Jemné a klasické lodičky v béžových alebo iných pastelových odtieňoch tu budú vždy. Rovnako bezpečnou voľbou sú lodičky na hrubšom podpätku namiesto vysokých tenkých podpätkov alebo aj topánky na platforme, ktoré pocitovo znižujú výšku podpätku. Ak sa však chceme vyblázniť a nemáme odvahu si obliecť extravagantné šaty, stojí za to zamerať sa na efektný detail v podobe originálnych svadobných topánok. Zaujímavý doplnok k obuvi, štruktúra obuvi alebo jej výrazná farba, napríklad v súladu s hlavnou farbou svadby, zdôrazní svadobnú štylizáciu. V chladných dňoch si môžete obuť čižmičky a v lete sú stále v trende dámske sandále. Ležérny štýl je prítomný vo svadobnej móde už dlhšiu dobu, ale tento rok sú ploché svadobné topánky v móde viac ako inokedy predtým. Nikoho už neprekvapuje nevesta v balerínkach alebo dokonca v teniskách. Často sú prispôsobené svadobnému výzoru.

 

Stručne povedané, svadobné topánky sú vecou, ktorú nie je možné pri svadobných prípravách ignorovať, pretože ich výber je veľmi dôležitý. Najdôležitejšie je, aby ladili so svadobným štýlom a povahou oslavy a poskytovali neveste v tento zvláštny deň pohodlie a pohodu.

Pridaj komentár